Jak przygotować się do Chrztu Świętego Waszego dziecka by dzień miał wyjątkową oprawę?

Kiedy robimy rezerwacje?

Chrzest to jedno z ważnych wydarzeń w życiu rodziny. Warto przygotować się do niego odpowiednio wcześnie czyli rezerwować terminy u usługodawców niemal po tym jak ustalicie datę w parafii. Dlaczego? Wiąże się to z dużym zainteresowaniem na wybrane usługi w połączeniu z ilością tych jakościowych miejsc. Aktualnie mamy sezon na uroczystości rodzinne po czasie postoju związanym z pandemią. Zatem jeżeli ten dzień jest dla Was ważny i myślicie o wynajęciu najlepszych zróbcie to szybko.

Aktualnie w wielu parafiach można ustalić nie tylko daty wypadające w niedziele. Księża dopuszczają również możliwość rezerwacji soboty czy nawet piątku. Chrzest wówczas udzielany jest indywidualnie, tylko dla Waszej rodziny i często bez mszy. To wydarzenie nabiera więcej intymności i spokoju.

Dom

Jako doświadczony fotograf podpowiem Wam jak przygotować się do tego dnia. Jak ma wyglądać dom, co najlepiej ubrać, o czym pamiętać, żeby było bezstresowo i rodzinnie.

Uporządkowaną przestrzeń dobrze jest przystroić jasnymi i okazałymi kwiatami, które podkreślą odświętność i będą też pięknym uzupełnieniem. Dobrze do tego sprawdzają się jasne kwiaty takie jak eustomy, róże, peonie i lilie (a jeżeli drażni Was ich zapach – usuńcie pręciki wewnątrz kwiatów). Z domu powinny zniknąć krzykliwe kolorystycznie detale, zwłaszcza z miejsca gdzie będziemy ubierać dziecko (sypialnia rodziców, pokój dziecka). Musicie wiedzieć też, że niezależnie czy mieszkacie w dużym domu czy w małym mieszkaniu dobry fotograf znajdzie przestrzeń by uchwycić Wasze przygotowania do tego wydarzenia nawet jeżeli te zasady nie będą zachowane.

Jak ubieramy się?

Jest to jasna uroczystość więc nie tylko dziecko przystępujące do Chrztu Świętego jest ubrane na biało ale jasne kolory powinny pojawić się również w stylizacjach rodzeństwa, rodziców i możliwie najbliższej rodziny. Jeżeli jednak decydujecie się na kolor to powinien on być jednolity, bez wzorów i nadruków, w stłumionych kolorystycznie tonacjach. Myślę, że takie ograniczenie będzie też dużą podpowiedzią i ułatwi wybór ostatecznych kreacji. Zależy nam na tym, żeby kadry były spójne a kolory nie odwracały uwagi od emocji panujących w tym dniu.

Gdzie zorganizować przyjęcie?

Jeżeli wybieracie restaurację to pamiętajcie o tym, że powinna ona być przestronna, dobrze i naturalnie oświetlona. Oczywiście, dobry fotograf poradzi sobie w każdych warunkach ale to jasne przestrzenie będą najkorzystniejszą i najpiękniejszą oprawą na zdjęciu. Dlatego podczas wyboru miejsca na przyjęcie warto o tym pamiętać. Na moim Instagramie w wyróżnionych relacjach – „miejsca” znajdziecie te, w których byłam i które polecam nie tylko jako ładne ale też smaczne.

W tym roku swój rozkwit przeżywają przyjęcia w plenerze, pod namiotem. Można sprawnie je zorganizować, nie przejmując się prognozami pogody angażując do tego firmę cateringową lub eventową, która zdejmie z Waszej głowy ciężar organizacji. Wasz ogród czy inny plener to bardzo urokliwe rozwiązanie, pełne oddechu i dające wiele swobody podczas uroczystości.

Animator. Czy warto?

Drugą sprawą mniej/bardziej ważną jest otoczenie. Najlepiej gdy wokół znajduje się natura, to ona jest świetnym uzupełnieniem dla ujęć ale też możliwością skorzystania z niej przez dzieci i dorosłych. Ostatnim trendem jest też wynajęcie animatorki/animatora dla dzieci, co zapewnia dobrą zabawę a rodzicom swobodną rozmowę. Ta opcja jest świetna dla rodzin, w których jest wiele dzieci. Sprawna animatorka/animator zaangażuje też niejednego dorosłego do zabawy.

W dniu wydarzenia. Najważniejsze!

O czym pamiętać? Przede wszystkim o spokoju, dobrym humorze a przede wszystkim o okazywaniu sobie czułości i byciu blisko siebie i rodziny. To jest najważniejsze. A żeby tak stało się dobrze jest z wyprzedzeniem rozplanować sobie wszystko i krok po kroku realizować. Dzień wcześniej dobrze wyspać się, a w dniu uroczystości, wstać nieco wcześniej, zjeść lekkie śniadanie i nie śpieszyć się. Pośpiech jest zawsze złym doradcą.

Dobrze jest gdy nasz mały bohater jest wyspany i zachowana jest jego codzienna rutyna. To pozwala nam osiągnąć spokój oraz uniknąć wpadania w nerwowe sytuacje. A jeżeli coś po drodze skręci w inną stronę to nie panikujmy i zostawmy naturalny bieg dnia.

Same przygotowania do Chrztu nie są jakimś karkołomnym wyzwaniem, jeżeli wiesz jak za to zabrać się. Pamiętaj, że na moim Instagramie w wyróżnionych relacjach znajdziesz miejsca godne uwagi. Zajrzyj tam i do dzieła!

Zarezerwuj termin i poznajmy się.

Moja sieć komunikacji:

Facebook & Instagram & Pinterest