Jak przygotować się żeby Komunia Święta Waszego dziecka miała wyjątkową oprawę?

Kiedy robimy rezerwacje

Komunia Święta to jedno z ważnych wydarzeń w życiu rodziny. Warto przygotować się do niej odpowiednio wcześnie czyli rezerwować terminy u usługodawców niemal po tym jak dowiecie się o dacie. Dlaczego? Zazwyczaj wiąże się to ze zbyt dużym zainteresowaniem na wybrane usługi w połączeniu z ilością tych jakościowych miejsc. Jest ograniczona ilość restauracji czy fotografów, którzy będą mogli obsłużyć taką ilość dzieci w jednym dniu. Zatem jeżeli ten dzień jest dla Was ważny i myślicie o wynajęciu najlepszych zróbcie to szybko.

Dom

Jako doświadczony fotograf podpowiem Wam jak przygotować się do tego dnia. Jak ma wyglądać dom, co najlepiej ubrać, o czym pamiętać, żeby było bezstresowo i rodzinnie.

Uporządkowana przestrzeń dobrze jest przystroić jasnymi i okazałymi kwiatami, które podkreślą odświętność i będą też pięknym uzupełnieniem. Dobrze do tego sprawdzają się eustomy, róże, peonie i lilie (jeżeli drażni Was ich zapach to usuńcie pręciki ze środka). Z domu powinny zniknąć krzykliwe kolorystycznie detale (chyba, że jest on w kolorowym stylu utrzymany).

Jak ubieramy się

Jest to jasna uroczystość więc nie tylko dziecko przystępujące do Komunii jest ubrane na biało ale jasne kolory powinny pojawić się również w stylizacjach rodzeństwa, rodziców i możliwie najbliższej rodziny. Jeżeli jednak decydujecie się na kolor to powinien on być jednolity, bez wzorów i nadruków, w stłumionych kolorystycznie tonacjach. Myślę, że takie ograniczenie będzie też dużą podpowiedzią i ułatwi wybór ostatecznych kreacji.

Przyjęcie

Jeżeli wybieracie restaurację to pamiętajcie o tym, że powinna ona być przestronna, dobrze i naturalnie oświetlona. Oczywiście, fotograf poradzi sobie w każdych warunkach ale to jasne przestrzenie będą najkorzystniejszą i najpiękniejszą oprawą na zdjęciu. Dlatego podczas wyboru miejsca na przyjęcie warto o tym pamiętać.

W tym roku swój rozkwit przeżywać będą przyjęcia w plenerze. Można sprawnie je zorganizować, nie przejmując się prognozami pogody. Plener to bardzo urokliwe rozwiązanie, pełne oddechu i dające wiele swobody podczas uroczystości.

Animator czy warto?

Drugą sprawą mniej/bardziej ważną jest otoczenie. Najlepiej gdy wokół znajduje się natura, to ona jest świetnym uzupełnieniem dla ujęć ale też możliwością skorzystania z niej przez dzieci i dorosłych. Ostatnim trendem jest też wynajęcie animatorki/animatora dla dzieci, co zapewnia dobrą zabawę a rodzicom swobodną rozmowę. Ta opcja jest świetna dla rodzin, w których jest wiele dzieci. Sprawna animatorka/animator zaangażuje też niejednego dorosłego do zabawy.

O czym pamiętać? Przede wszystkim o spokoju i dobrym humorze. Dobrze jest z wyprzedzeniem rozplanować sobie wszystko i krok po kroku realizować. Dzień wcześniej dobrze wyspać się, a w dniu uroczystości zjeść lekkie śniadanie i nie śpieszyć się. Pośpiech jest zawsze złym doradcą.

Napisz do mnie i poznajmy się.

Zapraszam też do odwiedzin:

Facebook & Instagram & Pinterest