Przygotowanie do sesji zdjęciowej nie jest uciążliwe a pomaga osiągnąć pewną jakość i estetykę. Niezależnie czy spotykamy się w studio, w Waszym domu czy plenerze moje podpowiedzi się podobne.

Ubranie.

Jakie ubranie przygotować. Gdy planujemy zdjęcia rodzinne gdzie przed obiektywem stanie więcej niż jedna osoba to stylizacje powinny być spójne. Ja lubię pracować z jasnymi outfitami prostego powodu – światło pięknie odbija się od jasnego ubrania i rozświetla kadr i Was w nim. Dlatego sugeruję zabrać na zdjęcia rzeczy jasne, gładkie i bez wzorów.

Jeżeli planujemy sesję wizerunkową to zawsze jest to kwestia indywidualna i dobierana w zależności od charakteru wykonywanej pracy.

Czy zabrać buty na zdjęcia w studio?

Tak, zawsze w przypadku formalnego spotkania podczas sesji biznesowej lub wizerunkowej. Obuwie powinno być dobrane do przygotowanych stylizacji. Natomiast, jeżeli spotykamy się na swobodne, rodzinne ujęcia to najczęściej buty nam są nie potrzebne i zdjęcia wykonujemy boso.

Ozdoby, biżuteria.

Tutaj też sytuacja jest różna i uzależniona od tego jaki rodzaj zdjęć wykonujemy ale najczęściej rezygnujemy z wyraźnych, masywnych ozdób i biżuterii ponieważ odwracają uwagę od osób portretowanych.

Na koniec.

Podsumowując napiszę tylko, że te kilka kwestii to baza wyjściowa bo ostatecznie omawiamy wiele aspektów indywidualnie przed spotkaniem aby wspólnie osiągnąć zamierzony efekt w postaci, estetycznych i subtelnych ujęć.

Zarezerwuj termin i poznajmy się.

Zapraszam też do odwiedzin:

Facebook & Instagram & Pinterest