Często zadajecie mi pytanie jak wygląda sesja zdjęciowa w studiu. Piszę jak to wygląda krok po kroku.

Stylizacja.

Zdjęcia zazwyczaj robimy na jasnym, białym tle i sprawdzają się jasne, gładkie stylizacje. Kobiece sukienki albo luźne jeansy i koszula (może być też męska). Dobrze gdy ubrania są gładkie, bez nadruków czy przytłaczających wzorów. Wszystko zależy w czym dobrze czujecie się. I im więcej stylizacji tym lepiej. Musicie wiedzieć, że zdjęcia wykonuję raczej w luźnym, nieformalnym stylu i są one wówczas na boso.

Makijaż i biżuteria.

Jeżeli chodzi o makijaż to wszystko zależy od tego jaki chcemy osiągnąć efekt. Jeżeli zdjęcia mają być naturalne wówczas zazwyczaj wystarczy delikatny makijaż, który możecie wykonać same ale jeżeli chcemy wykonać sesję w stylu „metamorfoza” to umawiamy do studia profesjonalną makijażystkę. Pracuję z osobami, które wykonują charakteryzacje do filmów i pracują w branży filmowej mające doświadczenie w pracy z kamerą.

Dobrze jest zabrać biżuterię ale nie jakąś przytłaczającą (chyba że to Wasz styl i jest on określeniem osobowości).

Przebieg sesji.

Podczas spotkania dajemy sobie na wszystko czas i planujemy godzinę ale nie zamykamy się na nią. Dużo podpowiadam podczas pozowania ponieważ to ja widzę kadr i wiem jaki efekt chcemy osiągnąć.

Komunikuję robiąc zdjęcia. Wykonujemy set i oglądamy jego efekty. Pozwala nam to nie tylko poznać się (ja mam szansę dostrzec to czego w sobie nie lubicie) ale też będzie to dla Was upewnienie jak zdjęcia wychodzą na bieżąco. Z doświadczenia wiem, że im dłużej, tym efekty będą lepsze ponieważ z upływem czasu czujecie się bardziej swobodnie, otwieracie się na sytuację. Tak jest zawsze!

Po sesji.

Na zakończenie dostajecie dostęp do galerii online z surowymi zdjęciami spośród których wybieracie swoje najlepsze ujęcia. Jak otrzymam info o wybraniu kadrów przechodzę do subtelnej korekty i wysyłam wersje cyfrowe oraz po akceptacji ich zlecam wydruk. Później już tylko zostaje czekanie na przesyłkę kurierską z odbitkami. Wszystko zamykamy w czasie dwóch tygodni od dnia wybrania przez Was ostatecznych kadrów.

Zarezerwuj termin i poznajmy się.

Moja sieć komunikacji:

Facebook & Instagram & Pinterest