Chrzest Święty przygotowanie się do niego.

Przyjęcie Chrztu Świętego to jeden z pierwszych, ważnych wydarzeń dla rodziców małego dziecka. Piękny i wyjątkowy dzień, który zapisujemy nie tylko w naszych wspomnieniach ale też na fotografiach.

Co zrobić by podkreślić jego wyjątkowość? Jak uzyskać spójny obraz i wyjątkowy klimat by na długo i dobrze do zapamiętać? Poniżej znajdziecie kilka wskazówek.

Przede wszystkim podczas przygotowań, tam gdzie macie na to wpływ zadbajcie by przestrzeń była przestronna, dobrze i naturalnie oświetlona. Oczywiście, fotograf poradzi sobie w każdych warunkach ale to jasne przestrzenie będą najkorzystniejszą i najpiękniejszą oprawą na zdjęciu. Dlatego podczas wyboru miejsca na przyjęcie warto o tym pamiętać.

Drugą sprawą mniej/bardziej ważną podczas wybierania miejsca spotkania jest otoczenie. Najlepiej gdy wokół znajduje się natura, to ona jest świetnym uzupełnieniem dla ujęć. Oczywiście ten aspekt ma największe znaczenie gdy data wydarzenia jest w miesiącach ciepłych, skłaniających do wyjścia na zewnątrz.

W zasadzie to chyba najważniejsze kwestie dotyczące miejsc. Może w kolejnym poście pokuszę się o ich listę. W mojej pracy spotkałam się z wieloma idealnymi ale też tymi mniej doskonałymi. Dajcie znać w komentarzu czy chcielibyście taki spis restauracji w Warszawie.

Nie bez znaczenia jest też to, co na siebie zakładacie w tym dniu. Tutaj, jak w większości spotkań fotograficznych sprawdzają się proste i spójne ubrania, w jednolitych kolorach, spokojnych tonacjach, zarówno ciemnych jak i jasnych.

Jaskrawe kolory będą krzyczały również na zdjęciach a to zawsze odwraca uwagę od tematu wydarzenia. Jeżeli macie możliwość zasugerowania gościom konwencji ubrania to warto to zrobić.

Jeżeli w przyjęciu uczestniczą dzieci to zapewnienie im atrakcji w postaci kącika zabaw, czy animatora pozwoli na naturalne ujęcia podczas zabawy ale spowoduje też, że nie będą się nudziły. Świetnie do tego też nadaje się otwarta przestrzeń wśród zieleni.

To chyba najważniejsze rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przygotowując się na ten dzień. Może macie jakieś ciekawe doświadczenia z tej uroczystości? Co u Was się sprawdziło, a co najzwyczajniej nie wypaliło? Chętnie o nich przeczytam. Piszcie w komentarzu.

fotograf chrzest, fotograf mokotów, fotograf chrzest warszawa, fotograf wilanów, zdjęcia chrzest studio, sesja rodzinna, zdjęcia z chrztu, chrzest fotografia, fotograf na chrzest warszawa, zdjęcia chrzciny, zdjęcia ze chrztu, sesja chrzciny, naturalne zdjęcia, fotograf chrzciny, fotograf na chrzest cena, sesja zdjęciowa chrzest, chrzciny fotografia, profesjonalne zdjęcia z chrztu, fotograf chrzest cena, sesja z chrztu, fotografie rodzinne, fotograf na chrzciny, chrzest sesja, fotograf na chrzciny warszawa, chrzest sesja zdjęciowa, fotograf chrzciny warszawa, fotografia chrzciny, sesja chrzest studio, chrzest święty fotografia, ile kosztuje fotograf na chrzest, zdjęcia na chrzest, fotograf chrzest cennik, zdjęcia do chrztu, sesja chrzest cena, chrzciny sesja, zdjęcia chrzest cena, fotograf na chrzciny cena, chrzest fotograf cena, chrzciny fotograf cennik, sesja zdjęciowa chrzciny, ile kosztuje fotograf na chrzest, ile kosztuje fotograf na chrzciny, sesja chrzciny cena

Na koniec dodam już tylko (pisząc głównie do osób, które przygotowują się do tego wydarzenia po raz pierwszy) – jeżeli zdecydujecie sie na wybór fotografa podczas uroczystości to pamiętajcie, że jest to osoba, która doświadczyła już udziału w wielu tego typu ceremoniach.

Jest skarbnicą wiedzy ale też będzie umiała wam w wielu kwestiach podpowiedzieć i wesprzeć tak, byście przez ten dzień przebrnęli bezstresowo i mogli cieszyć sie nim wspólnie z rodziną.

Jeżeli masz jakieś pytania lub chcesz zapytać o termin – napisz do mnie.