Jak przygotować się do Chrztu Świętego Waszego dziecka by dzień miał wyjątkową oprawę?

Kiedy robić rezerwacje?

Chrzest to jedno z ważnych wydarzeń w życiu rodziny. Warto przygotować się do niego odpowiednio wcześnie czyli rezerwować terminy u usługodawców niemal po tym jak ustalicie datę w parafii. Dlaczego? Wiąże się to z dużym zainteresowaniem na wybrane usługi w połączeniu z ilością tych jakościowych miejsc. Zatem jeżeli ten dzień jest dla was ważny i myślicie o wynajęciu najlepszych zróbcie to szybko.

Aktualnie w wielu parafiach można ustalić nie tylko daty wypadające w niedziele. Księża dopuszczają również możliwość rezerwacji soboty czy nawet piątku. Chrzest wówczas udzielany jest indywidualnie, tylko dla waszej rodziny i często bez mszy. To wydarzenie nabiera więcej intymności i spokoju. Warto o to dopytać podczas spotkania w kancelarii parafialnej.

Dom

Uporządkowaną przestrzeń dobrze jest przystroić jasnymi i okazałymi kwiatami, które podkreślą odświętność i będą też pięknym uzupełnieniem. Dobrze do tego sprawdzają się jasne kwiaty takie jak eustomy, róże, peonie i lilie (a jeżeli drażni Was ich zapach – usuńcie pręciki wewnątrz kwiatów), tulipany czy gipsówka. Z domu powinny zniknąć krzykliwe kolorystycznie detale, zwłaszcza z miejsca gdzie będziemy ubierać dziecko (sypialnia rodziców, pokój dziecka).

Musisz wiedzieć też, że niezależnie czy mieszkacie w dużym domu czy w małym mieszkaniu dobry fotograf znajdzie przestrzeń by uchwycić wasze przygotowania do tego wydarzenia nawet jeżeli te zasady nie będą zachowane ponieważ na pierwszym planie jesteście wy i emocje, a przestrzeń ginie w głębi ostrości obiektywu.

Jak ubieramy się?

Jest to jasna uroczystość więc nie tylko dziecko przystępujące do Chrztu Świętego jest ubrane w biel (lub jej odcienie) dlatego jasne kolory powinny pojawić się również w stylizacjach rodzeństwa, rodziców i możliwie najbliższej rodziny. Jeżeli jednak decydujecie się na kolor to powinien on być jednolity, bez wzorów i nadruków, w stłumionych kolorystycznie tonacjach. Myślę, że takie ograniczenie będzie też dużą podpowiedzią i ułatwi wybór ostatecznych stylizacji. Zależy nam na tym, żeby kadry były spójne a kolory nie odwracały uwagi od emocji panujących w tym dniu.

Gdzie zorganizować przyjęcie?

Jeżeli wybieracie restaurację to pamiętajcie o tym, że powinna ona być przestronna, dobrze i naturalnie oświetlona. Oczywiście, dobry fotograf poradzi sobie w każdych warunkach ale to jasne przestrzenie będą najkorzystniejszą i najpiękniejszą oprawą na zdjęciu. Dlatego podczas wyboru miejsca na przyjęcie warto o tym pamiętać. Dobrze gdy restauracja posiadała plener ponieważ to w nim wykonamy zdjęcia rodzinne, które są wypełnieniem i najlepszą pamiątką dla was i rodziny.

👉 TU ZNAJDZIESZ POLECANE RESTAURACJE 👈

W tym roku swój rozkwit przeżywają przyjęcia w plenerze, pod namiotem. Można sprawnie je zorganizować, nie przejmując się prognozami pogody angażując do tego firmę cateringową lub eventową, która zdejmie z Waszej głowy ciężar organizacji. Twój ogród czy inny plener to bardzo urokliwe rozwiązanie, pełne oddechu i dające wiele swobody podczas uroczystości.

Animator. Czy warto?

Ostatnim trendem jest też wynajęcie animatorki/animatora dla dzieci, co zapewnia dobrą zabawę a rodzicom swobodną rozmowę. Ta opcja jest świetna dla rodzin, w których jest wiele dzieci. Sprawna animatorka/animator zaangażuje też niejednego dorosłego do zabawy.

W dniu wydarzenia. Najważniejsze!

O czym pamiętać? O spokoju, dobrym humorze a przede wszystkim o okazywaniu sobie czułości i byciu blisko siebie i rodziny. To jest najważniejsze. A żeby tak stało się dobrze jest z wyprzedzeniem rozplanować sobie wszystko i krok po kroku realizować. Dzień wcześniej dobrze wyspać się, a w dniu uroczystości, wstać nieco wcześniej, zjeść lekkie śniadanie i nie śpieszyć się. Pośpiech jest zawsze złym doradcą.

Dobrze jest gdy nasz mały bohater jest wyspany i zachowana jest jego codzienna rutyna. To pozwala nam osiągnąć spokój oraz uniknąć wpadania w nerwowe sytuacje. A jeżeli coś po drodze skręci w inną stronę to nie panikujmy i zostawmy naturalny bieg dnia.

Mam nadzieję, że ta garstka porad będzie dla Ciebie inspiracją i ułatwieniem. Możesz liczyć na moje doświadczenie.

👉 TU ZNAJDZIESZ WYJĄTKOWE MIEJSCA I USŁUGI NA CHRZEST 👈

Inspiracje na Chrzest

Facebook & Instagram & Pinterest